آذری جهرمی: شهر هوشمند یک ضرورت برای رسیدن به بهره وری مطلوب است

آذری جهرمی: شهر هوشمند یک ضرورت برای رسیدن به بهره وری مطلوب است

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدجواد آذری جهرمی» امروز (یکشنبه) در نخستین همایش شهر هوشمند، افزود: حرکت به سمت شهر هوشمند نیاز به گفتمان سازی است و باید در این زمینه تلاش کرد.
وی استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات را عامل مهم توسعه بهره وری دانست و افزود: تلاش برای توسعه شهر هوشمند به بهبود بهره وری در کشور کمک می کند.
وزیر ارتباطات مبارزه با فساد، بهبود شرایط زندگی و شاخص های زیست محیطی را نیازمند بکارگیری فناوری شهر هوشمند دانست و خواستار پرداختن جدی به آن شد.
وی با اشاره به معضل اشتغال و بیکاری، بر ضرورت استفاده از تحول دیجیتال برای اشتغال آفرینی تاکید کرد.
آذری جهرمی، بدترین برخورد با نیروهای خلاق را تلاش برای استخدام آنان دانست و گفت: بزرگترین محرک تحول دیجیتال خلاقیت است که نباید با استخدام، آن را از بین برد.
آذری جهرمی، مدیریت را لازمه تحول دیجیتال در کشور دانست و افزود: در ایران عادت شده که مدیریت با تصدی گری دولتی آغاز شود که محکوم به شکست است.
وی اتکا به بودجه های نفتی را عامل به سرانجام نرسیدن پروژه ها دانست.
وزیر ارتباطات بر ایجاد شاخص ها در شهر هوشمند تاکید کرد و گفت: باید پس از ایجاد شاخص ها، آنها را اطلاع رسانی کنیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود.
عضو هیات دولت خواستار ایجاد یک مجمع برای توسعه شهر هوشمند در همه مراکز استانی شد و گفت: معضلات توسعه زیرساخت های ارتباطی یکی از مشکلات بین شهرداری ها و رگولاتوری ارتباطی است که نبود یک رابطه تعریف شده مشکلاتی را به همراه داشته است.
آذری جهرمی به وجود رقابت مخرب در ارتباط اپراتورها و شهرداری ها اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این رقابت سبب شده مردم نتوانند از خدمات همه اپراتورهای ارتباطی به خوبی استفاده کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نامطلوب بودن رقابت اقتصادی بین مجموعه ها اشاره و بر اصلاحات آن تاکید کرد.
به گفته وی، باید شاخص درآمدی تغییر کرده و شاخص ارایه خدمت مطلوب جایگزین آن شود تا درآمد زایی ایجاد شود.
عضو هیات دولت با بیان اینکه سلامت مردم به لحاظ فاصله نزدیک سایت های تلفن همراه ممکن است با خطر مواجه شود از اینکه اپراتورهای تلفن همراه در استفاده از یک سایت واحد به تعامل نرسیده اند، انتقاد کرد.
وی به برنامه ششم توسعه و رسیدن دسترسی مردم در طول این برنامه به حداقل 20 مگابیت بر ثانیه سرعت اشاره کرد و موفقیت آن را در گرو توسعه شبکه فیبر نوری دانست.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: [email protected]
اقتصام **2078*1070**6075

انتهای پیام /*


اقتصاد


ارتباطات و فناوری اطلاعات


همایش شهر هوشمند


آذری جهرمی

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/82850918/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار