مساجد تاریخی سوریه شاهدی گویا از جنایات تروریست ها

مساجد تاریخی سوریه شاهدی گویا از جنایات تروریست ها

به گزارش ایرنا، سوریه در ماه مبارک رمضان دلتنگ مساجد تاریخی و بزرگی است که توسط گروه های تروریستی تکفیری در این کشور به ویرانه تبدیل شده اند.
در ماه مبارک رمضان دیگر نه صدای اذان از ماذنه های این مساجد به گوش می رسد و نه حضور چشمگیر مردم در این مکان های مقدس قابل مشاهده است.
در میان مساجد منهدم شده سوریه به دست تروریست ها می توان به مساجد بزرگ تاریخی زیر اشاره کرد.
* مسجد اموی
تروریست ها به مسجد «اموی» که در نزدیکی حرم حضرت رقیه (س) در دمشق قرار دارد به شدت آسیب زده اند. مأذنه مسجد که زمانی شاهکار هنری و تاریخی محسوب می شد منهدم شده است. آثار به جا مانده از گلوله ها، ترکش موشک ها و بمب ها در سراسر نقاط آن نمایان است. تروریست ها همچنین مناره این مسجد را که در سال 1090 میلادی ساخته شده ویران کرده اند.
* مسجد عُمَری
مسجد «عمری» نیز همانند سایر مساجد تاریخی سوریه آثار صدها راکت تروریستی را بر خود دارد. پیش از ویران شدن مأذنه تاریخی آن در آوریل 2013، این مسجد به صحنه نبرد تبدیل شده بود.
* مسجد جامع حلب
مسجد جامع «حلب» که به تصرف گروه تروریستی به اصطلاح «توحید» (بزرگ ترین گروه مسلح مخالف) در آمده بود، به تلی از خاک تبدیل و کتابخانه تاریخی آن با صدها عنوان کتاب خطی به آتش کشیده شده است.
سنگ نمای تاریخی این مسجد نیز در اکتبر 2012 تخریب و مأذنه باستانی آن در 24 آوریل 2013 ( 4 اردیبهشت 92 ) منهدم شد. حملات تروریست ها همچنین باعث شعله ور شدن آتش در داخل مسجد شد و در نتیجه شبستان و دو ایوان شمالی و جنوبی آن به شدت آسیب دید.
* مسجد جامع سیف الله المسلول
مسجد جامع سیف الله المسلول در شمال شرق شهر حمص در کنار رودخانه العاصی واقع است. این مسجد نیز همچون مساجد تاریخی دیکر سوریه با خاک یکسان شده و نشانی از آن باقی نمانده است.
خاورم ** 1487 *شبس*1613*

انتهای پیام /*


سیاسی


مساجد


سوریه


گروه های تروریستی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار