خبرنگاران اردکان تجلیل شدند

خبرنگاران اردکان تجلیل شدند

به گزارش ایرنا ، رئیس شورای شهر اردکان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که سال 1377در مزارشریف افغانستان به شهادت رسید ، افزود: از مردم معذرت می خواهیم که نتوانسته ایم آنطور که لیاقت آنهاست، کار کنیم .
محمدعلی مروتی اضافه کرد: متاسفانه وضعیت شهرداری آنگونه که فکر می کردیم نبوده است .
وی با بیان اینکه بودجه شهرداری 600 میلیارد ریال بود که با تغییر قانون در مجلس، 40 درصد آن کم شد، تصریح کرد: از سوی دیگر 250 میلیارد ریال بدهی گذشته است ، مجبور شدیم بخشی از بدهی ها را به طلبکاران پرداخت کنیم.
رئیس شورای شهر اردکان یادآور شد: شهرداری برای پرداخت حقوق نیروهای خود در پایان سال قبل با ضمانت هفت عضو شورا وام گرفت در چنین وضعیت مالی و اقتصادی ، مدیریت امور شهری در واقع کار تخصصی و هنرمندانه بود.
مروتی با اشاره به 138 مصوبه شورای شهر در سال 1396، تاکید کرد که در سال جاری با تشکیل 45 جلسه ، 41 مورد مصوب شد .
همچنین شهردار اردکان با بیان اینکه 60 میلیارد ریال از بدهی های گذشته پرداخت شد، افزود: طرح ها با وجود بدهی سال های قبل تعطیل نشدند، همچنان کارها ادامه دارد .
احمد کمالی اظهار داشت: از جمله طرح های به اتمام رسیده احداث میدان ابوالفضل(ع) و امام رضا(ع) است که فراخوان آن برای ساخت المان میدان ها هم داده شد .
به گفته وی شهرداری ، امسال هفت هزار اصله درخت و چهار هزار اصله شمشاد و 2 هزار بوته گل در سطح شهر کاشته است.
شهردار اردکان یادآور شد: در 11 محل آبیاری فضای سبز از آب شرب جدا شد و در حال حاضر 80 درصد از آب چاه ها و قنات ها استفاده می شود و 20 درصد باقی مانده در سال آینده به صفر خواهد رسید.
در ادامه هر یک از اعضای شورای شهر به بیان عملکرد حوزه کاری خود پرداختند و به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.
شهید صارمی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در شهر مزارشریف مرکز استان بلخ در شمال افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و روز شهادتش در تقویم رسمی ایران روز خبرنگار نامگذاری شد.
مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است.
7544/ 2047/

انتهای پیام /*


فرهنگي


خبرنگار 97


تجلیل خبرنگاران


شهرستان اردکان

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/82996285/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار