تجمع پرشورحسینیان ارومیه با عنوان لبیک یا حسین(ع)  برگزار شد

تجمع پرشورحسینیان ارومیه با عنوان لبیک یا حسین(ع) برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین معنوی که عصر روز دوشنبه هفتم ماه محرم برگزار شد، صدها نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه امام حسین (ع) با شعار لبیک یا حسین و لبیک یا ابوالفضل (ع) به عزاداری و سوگواری پرداختند.
در این آیین مذهبی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز در خصوص واقعه عاشورا و شهادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، حضرت علی اکبر (ع) و دیگر شهدای کربلا نوحه سرایی کردند.
حضور خردسالان، کودکان، بانوان و افراد سالمند در این آیین معنوی بسیار قابل توجه بود و بسیاری از والدین برای آشنایی بیش از پیش فرزندان خود با مکتب حسینی، به صورت خانوادگی در این آیین حضور یافته بودند.
عزاداری های حسینی از چند روز مانده به ماه محرم در آذربایجان غربی به ویژه ارومیه آغاز شده و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود می رسد.
در چند سال اخیر، همزمان با هفتمین روز ماه محرم مردم ارومیه در تجمع لبیک یا حسین (ع) شرکت می کنند.
طبق برخی روایات، حلقه محاصره دشمنان از روز هفتم ماه محرم علیه امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت تنگ تر شد و آب را بر روی لشگر امام بستند.
امام حسین (ع) و 72 یار باوفای ایشان در روز دهم ماه محرم سال 61 هجری قمری در صحرای کربلا به شهادت رسیدند و حدود 14 قرن است که شیعیان و آزادیخواهان جهان این روز را عزاداری می کنند.
8137/2093

انتهای پیام /*


فرهنگي


معارف


عزاي حسيني


اروميه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار