مداحان و مبلغان به امید بخشی در جامعه کمک کنند

مداحان و مبلغان به امید بخشی در جامعه کمک کنند

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی صبح پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تسلیت ایام محرم و با اشاره به اینکه محرم ظرفیتی در تاریخ اسلام و مذهب تشیع است افزود: هرسال یک جریان پویا، انقلابی و دین محور به محوریت امام معصوم بطور جدی در محافل و مجالس مختلف مطرح شده و زمینه ای برای معارف و احکام اسلامی به وسیله مبلغان و مداحان اهل بیت (ع) برای بازخوانی محرم فراهم می شود.
وی با بیان اینکه افرادی که مسئولیت های سنگینی در ایام محرم دارند باید بیشتر دقت کنند تا امیدبخشی توسط مداحان و مبلغان دینی در بین مردم افزایش یابد ، گفت: در شرایط فعلی کشور سخنرانان، ذاکران اهل بیت(ع) و مداحان تلاش کنند مطالب ناب اهل بیت(ع) را به مردم منتقل کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی امید مردم مستضعف و آزادیخواه جهان است گفت: دشمنان می خواهند کسانی که دل در گرو اسلام داده اند را مایوس کنند بنابراین افراد و شخصیت هایی که تریبون به دست هستند باید برای امیدبخشی مردم تلاش کنند.
وی با تاکید بر اینکه مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) به وحدت اسلامی توجه کنند تصریح کرد: امروز باید همه اقوام و مذاهب به ویژه تشیع اسلامی در داخل کشور در کنار هم قرار بگیرند و از ایران اسلامی یکپارچه در سایه رهبری دفاع کنند لذا باید در انتقال مفاهیم توجه شود که خلاف وحدت اسلامی عمل نشود.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه مداحان اهلبیت (ع) و سخنرانان در ایام محرم به همه نسل هایی که در محافل حضور دارند، توجه کنند، ادامه داد: محرم ظرفیتی است که همه اقشار را جمع می کنند بنابراین مطالب باید به گونه ای باشند که برای همه قابل استفاده باشد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید بر پرهیز از خرافات که ریشه ای در مبانی دینی ندارد گفت: در مجالس و محافلی که تشکیل می شود از خرافات و خرافه گویی پرهیز شود.
وی گفت: در ایام محرم باید تلاش شود که مردم در هیات های مذهبی اذیت نشوند و باید مجلسی برای اباعبدالله (ع) برگزار شود که مورد رضایت خداوند باشد و در این مجلس به احکام دین اسلام و عقلانیت مردم بطور جدی توجه شود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان داشت: تحلیل واقعی از حوادث تاریخی به ویژه عاشورا باید بیان شود و بستری برای ابراز احساسات و عواطف نیک مردم در این مجالس نسبت به اهلبیت (ع) فراهم شود.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه مراقب دشمنی؛ دشمنان باید باشیم زیرا برای محرم خواب هایی دیده اند خاطرنشان کرد: امیدواریم همچنان جمهوری اسلامی ایران با محوریت محرم و صفر تحت منویات امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری با افتخار و سربلندی مسیر خودش را طی کند.
9895/ 5054

انتهای پیام /*


فرهنگی


مداحان و مبلغان


امام جمعه


امید بخشی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار