20 موسسه آموزش زبان فارسی در روسیه فعال است

20 موسسه آموزش زبان فارسی در روسیه فعال است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، ولادیمیر ایوانف در دومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان اظهار کرد: آکادمی علوم روسیه مشابه فرهنگستان زبان فارسی در ایران عمل می کند، این آکادمی با تألیف کتاب های در خصوص واژگان و دستور زبان فارسی منابع گسترده ای را در اختیار زبان آموزان فارسی قرار داده است.
وی در این همایش دو روزه که در دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است ، افزود: در کرسی زبان فارسی انستیتو آسیا و آفریقا برخی فارسی زبانان علاوه بر زبان ، ادبیات، اقتصاد و تاریخ را نیز می آموزند.
رئیس کرسی زبان فارسی انستیتو آسیا و آفریقا با اشاره به اینکه این مرکز در رتبه بندی های جهانی در میان یکصد دانشگاه اول جهان است، یادآورشد: حدود دو سال پیش رئیس دانشگاه برای دانشگاه های ایران و روسیه رتبه جدیدی پیشنهاد کرد که به طور مناسبی پاسخگوی فرهنگ کشورهای ایران و روسیه است.
ایوانف به المپیادهای زبان فارسی در میان افراد غیر فارسی زبان اشاره کرد و گفت: المپیاد زبان فارسی امسال جنبه منطقه ای دارد و افراد بسیاری از روسیه از ارمنستان و قزاقستان در این آزمون شرکت می کنند.
وی با اشاره به اینکه دو سال پشت سرهم دانشجویان کشور روسیه برنده المپیاد زبان فارسی شدند، گفت: در کرسی زبان فارسی انستیتو آسیا و آفریقا مدرسان علاوه بر تدریس، کتاب هایی به عنوان منابع درسی زبان و فرهنگ فارسی نیز تألیف می کنند به همین علت بر این زبان تسلط کامل دارند.
ایوانف از تدریس مجازی دیجیتال زبان فارسی در روسیه نیز خبر داد.
**9491**1601**

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


آكادمي علوم روسيه


فرهنگستان زبان فارسي


ولاديمير ايوانف

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار