اجلاسیه جامعه روحانیت در مصلای دزفول برگزار شد

اجلاسیه جامعه روحانیت در مصلای دزفول برگزار شد

به گزارش ایرنا نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در این اجلاسیه، دزفول را حماسه ساز و پایتخت مقاومت خواند و گفت: باید انسجام و اقتدار روحانیت اسلام حفظ شود.
آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری خواستار برگزاری اجلاسیه جامعه روحانیت در سایر شهرهای خوزستان شد و افزود: افرادی که مفتخر به پوشیدن لباس روحانیت شده اند خدمات فراوانی در طول تاریخ به اسلام کرده اند.
وی اظهار داشت: اگر افرادی چون شیخ صدوق و شیخ طوسی پایه گذاران مذهب شیعه نبودند اسلام توسط دشمنان از بین می رفت.
آیت الله جزایری علمای شیعیان را رزمندگان اسلام دانست و افزود: هر زمان خطری مردم را تهدید کرده است علمای شیعه در خط مقدم مانع این خطرات شدند.
وی با اشاره به توطئه های دشمن در منطقه گفت: تروریست ها برای جریحه دار کردن قلب مسلمانان تعدادی از مردم ولایتمدار اهواز را به شهادت رساندند ولی در برابر اتحاد مسلمانان ناکام ماندند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه سه نفر از طلاب آیت الله قاضی دزفول در این اجلاسیه معمم شدند، افزود: انسجام روحانیت و تشریح وظایف بر حسب زمان و مکان برای تبادل نظر و هم افزایی از دیگر اهداف این اجلاسیه است.
وی اظهار داشت: تشکیل دادگاه ویژه روحانیت بررسی خواهد شد.
امام جمعه دزفول نیز ضمن گرامیداشت شهدای دانشجو و هفته وحدت حوزه و دانشگاه گفت: تعداد دانشجویان در 40 سال اخیر از 176 هزار دانشجو به چهار میلیون و 300 هزار دانشجو معادل 24 درصد رسیده است.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی افزود: رتبه جهانی تولید علم در 40 سال اخیر از 53 به 16 ارتقا یافته است که این پیشرفت ها باید برای نسل جوان بازگو شوند.
وی با بیان اینکه 185 طلبه در پایه یک تا 10 در حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول مشغول به تحصیل هستند، گفت: 27 استاد در مقاطع مختلف در این حوزه مشغول تدریس هستند.
امام جمعه دزفول افزود: این حوزه در سالهای اخیر موفقیت های زیادی کسب کرده است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز با بیان اینکه هر صفحه از تاریخ ایران مملو از انسجام و اتحاد روحانیت و مردم است، اظهار داشت: این رابطه بعد از انقلاب محکمتر شده است.
محمد حیدری با اشاره به کسب پیروزی های بزرگ در دفاع مقدس و بعد از آن با اتحاد روحانیت و مردم افزود: هر زمان که روحانیت و مردم حامی دولت ها بودند دولت ها نیز در کارزار سیاست به توفیقاتی رسیدند.
وی با بیان اینکه دولت و روحانیت در دوره های اخیر بیشترین تعامل را داشتند، گفت: دولت علاوه بر حفظ توازن اقتصادی در منطقه در سایر صحنه ها و توجه به معیشت مردم، اقتصاد خرد و اشتغالزایی برنامه های جدی دارد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: بنده نیز در دزفول ماموریت دارم با هم افزایی روحانیت و تعامل در همه زمینه ها این ماموریت را به سرانجام رسانم.
7278/3022

انتهای پیام /*


فرهنگي


اجلاسيه روحانيت


طلاب


نماينده ولي فقيه

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار