برترین های موسیقی فارس شناخته شدند

برترین های موسیقی فارس شناخته شدند

به گزارش ایرنا، دهمین جشنواره گروه نوازی هنرمندان فارس با اجرای 49 گروه از سراسر استان از نهم تا شانزدهم آذرماه جاری در تالار حافظ شیراز برگزار شد.
در این جشنواره که فراخوان آن از مرداد 97 اعلام شد، بیش از 80 گروه در مرحله نخست شرکت کردند که 49 گروه به بخش اجرا رسیدند و از این میان 11 گروه کودک در بخش کودک حضور یافتند.
این جشنواره با داوری حسین علیزاده، محمدرضا فیاض، شریف لطفی و محمدرضا درویشی برگزار شد.
در اختتامیه این مراسم، مقام اول در موسیقی محلی و مقامی به گروه الدوز به سرپرستی محمدرضا نوروزی رسید، مقام دوم از آن گروه ماذون قشقایی به سرپرستی محمد صادق رجایی شد و گروه یاغلوق به سرپرستی ساناز نامداری به مقام سوم دست یافت؛ همچنین از نوازندگان کمانچه و نقاره گروه ماذون قشقایی و نوازنده نی گروه بانوان چکاد نیز تقدیر شد.
در بخش کوبه‌ای مقام اول به گروه دوچار به سرپرستی علیرضا نصیری رسید، گروه لیدوما به سرپرستی جابر خدایاری
مقام دوم را کسب کرد و گروه دراب به سرپرستی امیر تحقیق به مقام سوم دست یافت.
در بخش کلاسیک ایرانی هیچ گروهی حائز مقام اول نشد. مقام دوم این بخش به گروه رهاب به سرپرستی محمدعلی سلمان‌پور رسید و جایزه مقام سوم را گروه هنرستان نوآوران به سرپرستی مهدی زارع دریافت کرد؛ همچنین از گروه رخ‌داد به سرپرستی سامان سلطانی و گروه سلکاتو به سرپرستی پوریا پاک‌شیر تقدیر شد.
در بخش موسیقی کلاسیک تنها از گروه کوارتت زهی مهرگان به سرپرستی ابراهیم بذرافکن تقدیر به عمل آمد.
در بخش پژوهش اشکان حسن‌زاده با موضوع مقایسه سازآرایی در نمونه آثاری از پرویز مشکاتیان، حسین علیزاده و محمدرضا لطفی حائز کسب مقام اول جشنواره شد، شایسته رفیعیان با موضوع سیر تحولات موسیقی ایرانی از دوره‌ ایلخانی تا صفوی براساس مطالعه موردی نگاره‌های ایرانی مقام دوم این جشنواره را کسب کرد؛ همچنین محسن نورانی با موضوع گروه‌نوازی و تحولات سیاسی اجتماعی مقام سوم را از آن خود کرد.
7375/ 2027

انتهای پیام /*


فرهنگي


موسيقي


جشنواره موسيقي فارس


گروه نوازي

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/83126097/

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار