هزار میلیارد تومان در گردشگری سمنان سرمایه گذاری شده است

هزار میلیارد تومان در گردشگری سمنان سرمایه گذاری شده است

به گزارش ایرنا، علی اصغر مونسان شامگاه سه شنبه در سخنانی که به صورت ویدئو کنفرانس در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان و با حضور رئیس جمهوری ایراد شد گفت: قبل از دولت تدبیر و امید هشت هتل و واحد اقامتی در استان سمنان وجود داشت اما اکنون در دولت تدبیر امید 15 هتل و واحد اقامتی در این استان پذیرای گردشگران است.
وی ادامه داد: چهار هتل دیگر در این استان در حال ساخت است که با تکمیل این طرح ها ظرفیت اقامتی استان سمنان به چهار هزار و 400 نفر تخت افزایش می یابد.
به گفته مونسان این استان در تامین زیر ساخت و جذب گردشگر اقدامات خوبی انجام داده و ایجاد شرایط اقامت و اسکان برای 2هزار و 900 نفر گواه این گفته است و با تکمیل طرح های در حال ساخت، ظرفیت اقامتی در استان سمنان 70 درصد افزایش می یابد.
مونسان تصریح کرد: میزان اشغال هتل های استان سمنان در سال گذشته متوسط 34 درصد بوده و اکنون میزان اشغال به 70 درصد افزایش یافته است.
وی ابراز داشت: یک هزار و 500 نفر گردشگر خارجی در 6 ماه اول امسال به استان سمنان سفر کردند که این آمار نشاندهنده موفقیت این استان در جذب گردشگر است.
مونسان خاطر نشان کرد: تا پایان امسال 18 واحد بوم گردی در استان سمنان افتتاح خواهد شد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: امید است تا پایان دولت تدبیر و امید یک هتل پنج ستاره در این استان به بهره برداری برسد.
علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفربه استان سمنان نخستین هتل هوشمند شهرهای نمونه گردشگری کشور به نام ساران را در شهمیرزاد واقع در استان سمنان را افتتاح کرد، 2 طرح را کلنگ زد و از موزه باغ امیر سمنان بازدید کرد.
همزمان با سفر حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان جمعی از وزرای کابینه دکتر روحانی نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان های این استان سفر کردند.
روحانی پیش از این در فروردین ماه 95 همراه با کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرده بود.
7342 /7408

انتهای پیام /*


فرهنگي


سفر رئيس جمهوري


ميراث فرهنگي


استان سمنان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

رفتن به نوارابزار